Created page with "==Irish== ===Etymology=== {{suffix|poitéinsiméadar|ach|sort=poiteinsimeadrach|lang=ga}} ===Adjective=== {{head|ga|adjective|sort=poiteinsimeadrach}} # {{physics|sort=poit..."
New page
==Irish== ===Etymology=== {{suffix|poitéinsiméadar|ach|sort=poiteinsimeadrach|lang=ga}} ===Adjective=== {{head|ga|adjective|sort=poiteinsimeadrach}} # {{physics|sort=poiteinsimeadrach|lang=ga}} [[potentiometric]] ====Declension==== {{ga-adj-1a|poitéinsiméadra|poitéinsiméadra|q=a}} ====Mutation==== {{ga mut cons|p|oitéinsiméadrach}}
沒有留言:
張貼留言